ПРОВОДИМО ГІДРОІЗОЛЯЦІЙНІ РОБОТИ ПЕРЕД ЗАЛИВКОЮ СТЯЖКИ ПІДЛОГИ.

Читаючи довідкову літературу з будівництва та капітального ремонту приміщень – ми бачимо, що завжди окреме місце відводиться гідроізоляції під стяжку підлоги. Дана процедура є невід’ємною складовою комплексу робіт для довговічної експлуатації майбутньої підлоги. Якщо проаналізувати всі стадії процесу, то раціональність гідроізоляції поверхні для майбутньої підлоги перед стяжкою не викликає сумнівів. Гідроізоляційний шар позбавить власника в майбутньому від псування під час затоплення на нижньому поверсі оздоблення кімнат і пов’язаних з цим проблем з сусідами та значно подовжить термін служби бетонних конструкцій.

Так для чого ж потрібна гідроізоляція підлоги?

Бар’єрна мембрана яка створюється після нанесення композиту Dempinox AQUA і Dempinox Membrane виконує цілий спектр функцій, таких як:

– гідроізоляційний захист під стяжку у ванній, кухні та пральні просто обов’язкова. У цих приміщеннях постійно проливається на підлогу чимала кількість води, що буквально просочує перекриття і стіни, викликаючи корозію арматури перекриттів і грибок.

– Dempinox дуже еластичний і будучи нанесений на поверхню перед заливкою підлоги грає роль демпфера навантажень, запобігаючи утворенню тріщин тим самим збільшуючи термін служби підлоги на значний час. Стяжка підлоги завдяки композиту виходить “плаваючою” і механічні коливання, напруги і деформації передаються їй у набагато меншому обсязі.

– якщо правильно організувати гідроізоляцію підлоги під стяжку, то буде забезпечено правильне висихання стяжки. Це необхідно, коли підлога знаходиться над вологим підвалом або будинок побудований прямо на грунті і не має підвалу.

Правильна гідроізоляція з якісних матеріалів перед заливкою стяжки підлоги необхідна як для жителів приватних будинків, так і для господарів квартир в багатоповерхових будинках, позбавляючи від можливих конфліктів з сусідами знизу.

Підготовка поверхні перед гідроізоляцією підлоги композитом Демпінокс Аква:

Перед проведенням гідроізоляції під стяжку підлоги необхідно провести ряд підготовчих робіт:

1. Видалення старих підлогових покриттів (якщо такі є)

2. Проводиться ретельна очистка та знежирення підлоги від плям масла, клею, фарби і т.п.

3. Проводиться розчищення швів перекриттів, крихкий ослаблений бетон сколюється і очищається, на підлогах з дерева, підлягають заміні згнилі дошки.

4. Лінія примикання підлоги до стін теж підлягає очищенню від сторонніх матеріалів та забруднень.

5. Наступним етапом слідує вирівнювання основи під стяжку. Опуклості сколюються або зрізаються, вибоїни і шви закладаються шпаклівкою і після застигання розчину зачищаються наждачним папером.

6. Залишки сміття повністю видаляються віником з подальшим знепилюванням за допомогою промислового пилососа, останнім етапом проводиться вологе прибирання.

Грунтовна підготовка і очищення поверхні є обов’язковою так як гідроізоляція під стяжку підлоги повинна мати міцну адгезію з усією поверхнею, що в свою чергу дасть можливість ізолятора в повній мірі проявити свої властивості і показати максимально можливі характеристики і термін служби.

Гідроізоляція заздалегідь підготовленої поверхні проводиться за наступною схемою:

Далі ми розглянемо процес нанесення рідкої гідроізоляції для підлоги від компанії Демпінокс після проведення етапу очищення і підготовки поверхні.

Рідкий композит Демпінокс наноситься широким пензлем або валиком тонкими шарами. Початковий шар наноситься в одному напрямку, через 60-80 хвилин висихання при температурі +20 градусів Цельсія, наноситься наступний шар в зворотному напрямку і так процес повторюється до отримання шару еквівалентного витраті матеріалу 400-1000 мл / метр квадратний. Зони примикань, труб, інженерних мереж обмащуються пензлем шириною 3-5 сантиметрів. Кількість шарів залежить від потреби клієнта і не обмежується рекомендацією заводу виробника. На даний полімерний склад допускається вкладання плитки без стяжки.

Дотримання часового і температурного режиму між висиханням верств обов’язково, при скороченні часу сушіння можливе зміщення шарів, поява “напливів”, а при збільшенні часу сушіння починається процес глибокої полімеризації і гідроізоляція може не перетворитися в моноліт і розшаруватися на окремі пласти. Час повного застигання і полімеризації складає 48 годин при температурі +20 градусів Цельсія.